Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 0 komentarzy

Blog Aleksandra Gudzowatego

Aleksander Gudzowaty - Blog archiwalny, Aleksander Gudzowaty zmarł 14 lutego 2013 w Warszawie Urodził się 22 września 1938 roku w Łodzi w Polsce. Studia ekonomiczne ukończył na Wydziale Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego z tytułem magistra ekonomii. Dział

„Co wolno Wojewodzie, to nie Tobie, smrodzie”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Często wraca do mnie scena z dzieciństwa: gotowanie konfitur przez moją Babcię.

W dużym miedzianym garnku, owoce przemieszane z cukrem smakowicie bulgotały. Po kuchni unosił się aromatyczny zapach powideł. Po jakimś czasie konfitury wystudzały się po to, by za chwilę znowu gotowane na słabiutkim ogniu zagęszczały się.

Babcia moja w przerwach w gotowaniu zdejmowała drewnianą łyżką z ich powierzchni wszelkie zabrudzenia, czy masę niejadalną. To były szumowiny.
O jakości konfitur świadczyła ilość usuniętych szumowin. Ta receptura nakazywała takie czynności.
           Łatwo jest tu zauważyć analogię do dzisiejszych czasów i do zachowań części polityków.
            Nie znajduję jedynie odniesienia do tego, kto występuje w roli usuwającego szumowiny poza terytorium naszego kraju.
            Co powinno zastąpić ową drewnianą łyżkę? Odpowiedź jest nawet dość prosta. Brak jest natomiast do tego warunków i siły sprawczej.
            Mechanizmem pomocnym winno tu być samo prawo i praworządność.
            Nadto silna społeczna wola jego egzekwowania.
            Jest dokładnie odwrotnie, a to oznacza, że recepta na porządne życie okazuje się zbiorem truizmów.
            Nikt tego już nie zauważa. Świństwa i walka o władzę stały się więc normą powszechną. Politycy są tak bardzo zaabsorbowani „bitwą plemienną”, że przestali zauważać ciążącego na nich obowiązku odpowiedzialności za kraj.
            Jaki to powód nakazuje walczyć o władzę, dostęp do niej, bądź uczestnictwo w jej strukturach? No, jaki?
            Czy jest to tzw. „dostęp do kasy”, czy może sama przyjemność „bycia kimś”,czy wreszcie może to oznacza szansę pozyskania „pozycji”, bycia „żołnierzykiem” jakiejś „loży -5”, nie za darmo, rzecz jasna?
            Ilu z nich myśli całym swoim sercem o służeniu Ojczyźnie, o swoich rodakach?
            Zmiany ustrojowe w Polsce wymagały od wszystkich pełnej mobilizacji w działaniu, także poświęcenia dla dobra Polski.
            Mało widoczne są takie postawy, takie gesty. Większość energii poświęcana jest pieniactwu i intrygom, także świństwom czynionym jeden drugiemu. To takie „polskie piekło”.
           Nie „odkrywam tu Ameryki”, to prawda powszechnie znana.
            Zbulwersował mnie jednak niedawno odkryty incydent „tajnej operacji” przeprowadzanej od 2006 roku przez CBŚ i Prokuraturę. Jego złowrogość polegała na tym, że w świetle prawa łamano prawo i to przez urzędników zobowiązanych do pilnowania przestrzegania prawa.
„Co wolno Wojewodzie, to nie Tobie, smrodzie” – powiadali w swoim czasie zwolennicy siłowych rozwiązań. Czyli, co się dzieje? Wraca stare, a no wraca tyle, że w „parszywym” wydaniu.
            Politycy PiSu za swoich rządów, nakazali stworzenie tzw. listy „tysiąca osób”, których życiorysy wskazywały na rzekome naruszanie prawa. Panowie Jarosław Kaczyński, wówczas Premier i Pan Zbigniew Ziobro, ówczesny Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny firmowali tę podłość. Dla dobra Polski, rzecz jasna. Może takie metody miały być skuteczne, ale w praktyce nic z tego nie wyszło. W każdym bądź razie „pociąg ruszył” podjęto tajną inwigilację o nic nieoskarżonych osób.
            Zastanawia także brak czytelnych kryteriów wpisywania delikwentów na listę. Różnorodność zamieszczonych tam nazwisk wskazuje na kryteria polityczne.
            Potwierdza to także rażący brak niektórych nazwisk.
            Pikantności dodaje fakt, że ponoć teraz nie można znaleźć wykonawców tego paskudnego polecenia.
            Opis materii jest bardzo silny. Zapewne wszystko jest tajne i niedostępne.
            Bardzo liczę, że obecne władze znajdą sposób na ujawnienie winnych tej prowokacji. Jeżeli to się nie uda, to oznacza tylko to, że centrum dowodzenia krajem znajduje się w tajnych strukturach.
            W tle tego wydarzenia zaistniała maniera powoływania się na patriotyzm. Bądźmy jednak uważni, to nie patrioci, a zwykłe „męty”, które nie wahają się przed robieniem świństw. Zadajmy sobie pytanie, jaka to podłość zadomowiła się w naszym kraju.
Z każdej strony „politycznej barykady” są konflikty, ciągle funkcjonuje „nabór negatywny”.
            Społeczeństwo nasze reaguje jeszcze bardzo biernie. Tylko gdzie –niegdzie słychać pomruki, jeszcze ciche. „Tygrysy” naszych czasów choćby dobrze zapowiadające się Pan Piotr Duda z Solidarności, także przycichły. Także „rozróby” w tych trudnych czasach nie są potrzebne, ale elity rządzące krajem powinny się zmobilizować i zjednoczyć z Narodem.
            Osobiście bardzo liczę na wyjaśnienie opisanego tu „świństwa”.
To sprawa honoru i szacunku do siebie, nas wszystkich. Prosimy, żeby zaczęto się z nami liczyć. Nie chcemy być masą wypełniającą, czyli „masą tabulette”, ani też szarą masą, czyli „masą tabulare”.
 
Aleksander Gudzowaty

KOMENTARZE

 • @autor
  Wielce Szanowny Panie Guzowaty , Panie Aleksandrze , Oluś kochaniutki pliss porozmawiajcie sobie w środowisku biznesmenów o tym co tak faktycznie zżera tu i teraz nasze jestestwo !
  Podstawowe pytania , dlaczego tu i teraz rodzima siła najemna jest traktowana jak siła niewolnicza i wynagrodzenie( w większości przypadków nie starcza na przeżycie)...quźwa dlaczego ?
  Dlaczego wy biznesmeni do spóły z urzędasami @ politycznymi debilami uczyniliście sobie ziemię rodzimą jako poligon doświadczalny , jak długo pospólstwo wytrzyma trzymanym będąc za ryj ?
  Wielce Szanowny Panie Guzowaty , jakiekolwiek teksty , nawet najmądrzejsze są psu na budę gdy nie powróci się do elementarnych zasad tz. współżycia społecznego czyli traktowania siebie na wzajem poważnie a nie jak wataszka czy inny pasza traktuje swoich(??) poddanych !
  Panie Aleksandrze naprawdę Rzeczpospolita jest przesiąknięta "złotymi myślami" ...............i nic więcej !
 • @irek 21:04:07
  ZYGMUNT WRZODAK
  POSEŁ NA SEJM RP
  Warszawa, dnia 10.04.2007 r.  Pan
  Mariusz Kamiński
  Szef Centralnego
  Biura Antykorupcyjnego


  ZAWIADOMIENIE

  W sprawie: podejrzenia popełnienia przestępstwa niegospodarczości w PGNiG
  przez urzędników Ministerstwa Gospodarki


  W dniu 15.03.2007 r. połączone sejmowe Komisje Skarbu Państwa i Gospodarki debatowały nad informacją Ministra Gospodarki o uzyskaniu przez PGNiG dostępu do złóż gazu ziemnego i ropy naftowej na Morzu Norweskim.
  Minister Grzegorz Wożniak poinformował Komisje że, została zawarta umowa w dniu 28.02.07 r. pomiędzy PGNiG a firmą Mobil Development Norweg A/S z ExxonMobil Production Nowary Inc. z której wynika, że PGNiG nabędzie 15% udziałów w licencjach złóż gazu w spółce ExxonMobil za cenę 360 mln $, pod warunkiem, że PGNiG wyłoży jeszcze 600 mln $ na inwestycje w złoża gazu i ropy, a więc biznes ten będzie kosztował 960 mln $ netto a brutto ma wynieść ok. 1 mld 200 mln $. Wielkość szacowanych złóż gazu wynosi ok. 36 mld m3 z czego 15% ma PGNiG czyli ok. 5 mld m3 czyli ¼ rocznego zapotrzebowania polskiej gospodarki w gaz.
  Podpisanie umowy przez PGNiG nie zostało poparte żadną kalkulacją biznesową, na posiedzeniu połączonych Komisji Minister Gospodarki Grzegorz Woźniak nie potrafił odpowiedzieć na pytania posłów, kto jest właścicielem ExxonMobil, czyli tak naprawdę nie wiedział od kogo kupuje licencje do złóż gazu za kwotę 1,200 mld $.
  Pragnę nadmienić że, firma energetyczno-paliwowa ExxonMobil jest jedną z największych firm na świecie, kontrolowaną przez rodzine Rockefellerów z siedzibą w Irving Teksas, znak giełdowy w NY: XOM, str. internetowa www.exxonmobil.com. ExxonMobil 2002 roku kupił od rządu Kazachstanu 25% udziałów w polu naftowym Tengiz, trzecim co do wielkości złożu na świecie ale James Giffen odpowiedzialny za projekt zakupu pól naftowych w imieniu ExxonMobil został skazany na 3,5roku więzienia przez Sąd USA za wręczenie 78 mln$ łapówki prezydentowi Kazachstanu Nursultanowi Nazarbayew (podobny zarzut pod adresem Nazarbayewa był w sprawie zakupu hut Kazachskich przez Mitall Steel) . Drugim skazanym za podobne przestępstwo był wysokiej rangi urzędnik ExxonMobil J. Bryan Williams któremu wymiar sprawiedliwości USA udowodnił przelewanie pieniędzy na zagraniczne konta bankowe kontrolowane przez władze Kazachstanu.
  W związku z powyższym, zachodzi podejrzenie że Polska firma PGNiG kupuje tak naprawde kota w worku, kosztem wyrzucenia w błoto 1,200mld $. Ostatnia wizyta prezydenta R.P L Kaczyńskiego w Kazachstanie sugerować może, że ktoś rozgrywa nawet kartą prezydenta aby dopiąć swojego tzn. kupić ropę Kzachską nie od Kazachstanu ale od firmy ExxonMobil. Czy biedną Polskę i Ukraine stać na to aby kupować bardzo drogą Kazachską ropę od bardzo bogatej firmy globalnej ExxonMobil, którą stać na wielomilionowe łapówki dla urzędników państwowych w Kazachstanie.
  Podobnie może być z zakupem wirtualnego gazu Norweskiego przez Polskę, może w tym przypadku chodziło urzędnikom Ministerstwa Gospodarki o wyprowadzenie z kont PGNiG 1,200 mld $ celem zasilenia kont firmy ExxonMobil a firma ta może być hojna w udzielaniu ,,gratyfikacji” urzędnikom w MG, oni już to nieudolnie przećwiczyli z prezydentem Kazachstanu.
  Dlaczego Minister Gospodarki nie chce wydać 1,200mld $ na odnawialne źródła energii w Polsce lub na dodatkowe odwierty celem zwiększenia wydobycia polskiego gazu, tylko za przyzwoleniem rządu, PGNiG chce wydać publiczne pieniądze nie wiadomo dla kogo i bez żadnego biznesplanu.
  W związku z powyższym wnoszę do Pana Ministra o zbadanie ww. podpisanego przedsięwzięcia, ponieważ moim zdaniem takie działanie PGNiG za zgodą rządu jest niegospodarnością i świadczy to, o wyjątkowo nieprofesjonalnym działaniu przedstawicieli rządu lub ktoś z wysokiego szczebla urzędników państwowych może być skorumpowany w sprawie zakupu od firmy ExxonMobil licencji do złóż gazu
  Zygmunt Wrzodak.
 • Podatki
  Czy Pan popiera takie zmiany podatkowe?


  Kilkaset tysięcy ludzi w Polsce (biurokratów rządowych, doradców podatkowych, prawników, księgowych, wydawców gazet i poradników, pracowników biur podatkowych, itp.) ma wysoko płatną pracę, dlatego, że polskie prawo gospodarcze i podatkowe, stanowi dżunglę wyrosłą na gruncie głupoty, dyletanctwa, i prywaty, ludzi tworzących prawo!!.
  Racją ich bytu, jest chaos prawny, im większy, tym dla nich lepiej.
  Kilka prostych działań, a cała wymieniona, pasożytująca na gospodarce hałastra, stałaby się zbędna.
  Likwidacja podatku dochodowego od firm, w jego dotychczasowej postaci, i zastąpienie go podatkiem zryczałtowanym (płaconym jako ustalony procent od obrotu) , pozbawiłoby zajęcia jakieś 80 % specjalistów, od ustaleń, czy zakup zupy dla pracownika, jest dla firmy która go zatrudnia, kosztem, czy też nie!.
  Ustalenie jednej stawki podatku VAT, dla wszystkich towarów, uczyniłoby bezrobotnymi, pozostałych. Wszystkie firmy ( a nie tylko jelenie) płaciłyby podatek dochodowy, koszty jego poboru byłyby niewielkie, sądy mogłyby zająć się ściganiem przestępców, uwolnione od konieczności ustalania, czy wstawienie kratki do samochodu osobowego, czyni zeń samochód ciężarowy. Główny Urząd Statystyczny, zamiast mozolnie nadawać numery SWW, setkom tysięcy wyrobów, mógłby zająć się jakimiś pożytecznymi badaniami statystycznymi.
  Polska gospodarka chwieje się w posadach , pod naporem monstrualnej biurokracji państwowo - samorządowej, która już wykończyła budżet państwa, a nie poskromiona, za chwilę wykończy gospodarkę, pogrążając kraj na wiele lat w biedzie i chaosie !!
 • Należy przesłuchać prezesa EBC w polskim sejmie !
  Mario Dragi

  Prezes Europejskiego Banku Centralnego

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/Mario_Draghi_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_2012.jpg/220px-Mario_Draghi_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_2012.jpg

  Dwukrotnie uczestniczył w posiedzeniach Grupy Bilderberg (w 2008 oraz 2009 roku)

  http://www.infowars.com/official-2008-bilderberg-participant-list/

  http://www.infowars.com/bilderberg-2009-attendee-list/

  --------------------------------------------------------------------------------------

  Mario Dragi w wywiadzie dla pisma ,,Le Monde” – 21 lipca 2012 roku

  ,,Any move towards a financial, budgetary and political union is, to my mind, inevitable”

  ,,Wszelkie działania w kierunku unii finansowej, budżetowej i politycznej są, moim zdaniem, nieuniknione”

  http://www.ecb.int/press/key/date/2012/html/sp120721.en.html

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Poseł Gabriela Masłowska – 28 listopada 2012 roku

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  Należy przesłuchać prezesa EBC w polskim sejmie !

  http://gabrielamaslowska.nowyekran.pl/post/81314,zaprosmy-prezesa-ebc-do-polskiego-sejmu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31