Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 0 komentarzy

Blog Aleksandra Gudzowatego

Aleksander Gudzowaty - Blog archiwalny, Aleksander Gudzowaty zmarł 14 lutego 2013 w Warszawie Urodził się 22 września 1938 roku w Łodzi w Polsce. Studia ekonomiczne ukończył na Wydziale Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego z tytułem magistra ekonomii. Dział

Eksposé Pana Premiera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Eksposé Pana Premiera Donalda Tuska nie przyniosło niczego nowego. Co najwyżej namawiałbym Pana Premiera, by zadbał o sposób widzenia spraw Polski w „oddalonym horyzoncie”.

Wystąpienie o wotum zaufania dla Rządu było czystą kokieterią. Chodziło raczej o zademonstrowanie jedności koalicji i zwartości szeregów w partiach koalicyjnych.

            Było dla wszystkich jasne, że Rząd Premiera Donalda Tuska utrzyma się. Jedna sprawa jednakże budzi niepokój. Otóż wszystkie pozostałe partie polityczne były przeciw.
W ten sposób nadzieja na konsolidację polityków, choćby w głównych sprawach spełzła na niczym. To pogłębia demontaż państwa.
           Każda partia „ciągnie” w swoją stronę.
            Jest także faktem, że jak do tej pory żadna partia polityczna nie uzyskała należytego zaufania i poparcie w naszej społeczności.
            Pogłębia się dezorientacja Obywateli jak powinno się rządzić Polską.
            Jaka polityka ustabilizuje podstawowe oczekiwania Polaków?
            Osobiście uważam, że dobrze się stało, że Rząd utrzymał się przy władzy.
W czasie „nawałnicy” nie wolno jest wymieniać rządzących.
Zbyt trudne nastały czasy. To czas na konsolidację, inaczej zatoniemy.
            Nie wolno jest także lansować modelu istnienia dwóch Polski. Skłóceni Obywatele rozszarpią nasz jedyny narodowy sztandar. Potem już nie potrafimy go sfastrygować.
            Premier co najwyżej powinien wymienić w rządzie urzędników odgrywających rolę Jonaszy.Pisałem już o tym.
            Komunikat o pozostawieniu w Rządzie wszystkich Ministrów jest bardzo niepokojący. Weryfikacja powinna dotyczyć tych, którzy odpowiedzialni są za rozwój kraju.
Zaprezentowane w eksposé pomysły na rozwój kraju są bardzo anemiczne, a ich szczegóły dotyczące interwencji Rządu są mało przekonywujące i budzą obawy co do jego wiarygodności.
            Podstawowym celem każdego Rządu powinno być sprawne wyzwolenie inicjatywy wszystkich Obywateli. W tym kierunku powinny zmierzać rozwiązania logistyczne i prawne.
            Pierwsza sprawa na dzień dzisiejszy, to ograniczenia władzy urzędów.Konieczne jest poluzowanie tego kagańca. Słuszności takiego rozwiązania potwierdzają wydarzenia w Unii Europejskiej.
            Niezliczona kilkudziesięciotysięczna armia urzędników skutecznie deformuje główne cele Unii Europejskiej. Oni obiektywnie rzecz traktując nie są w stanie niczego wymyślić samodzielnie. Rośnie więc kasta nieużytych darmozjadów.
            Kolejny raz akcentuję konieczność powszechnego przestrzegania prawa.To święta norma, nadrzędna, zwłaszcza dla państwa, w którym zmiany ustrojowe wystąpiły gwałtownie i nieoczekiwanie.
 
 W Polsce zauważa się ogromną ilość naruszeń dyscypliny prawnej, która nie wszystkich obowiązuje jednakowo. Widoczny protekcjonizm ze strony polityków dla swoich „biznesmenów”. Zadziwia fakt, że stosowany jest także wobec tych, którzy nie placą podatków w Polsce, bo zarejestrowali firmy w innych krajach, gdzie podatki są „łatwiejsze”. Jakie są zatem uzasadnienia dla takiego zachowania polityków? To oczywiste, że nie ma żadnych. Z całą pewnością zachowanie takie nie jest etyczne. Szkodzi Polsce i zubaża wpływy do budżetu.
Dobrze się stało, że nasz Minister Finansów zapowiedział nie podnoszenie podatków.
Po analizie skuteczności działania różnych instrumentów, na czoło najlepszych katalizatorów rozwoju, wyłania się dynamiczna polityka finansowa.
Z zakresu polityki społecznej najważniejsze wydaje się doprowadzenie do jedności wszystkich Obywateli i do wzajemnego szacunku i życzliwości.
Bez tego rozegra nas każdy, także wróg polityczny i ten z apetytem ekonomicznym.
Byłoby szkoda. Powinniśmy się konsolidować w dobrej wierze.
            Uważam także, że Rząd znajduje się na pograniczu braku społecznego zaufania. Jeżeli sprawy tak dalej się potoczą i wyobcowanie Rządu od Społeczeństwa powiększy się, to wszyscy oni odejdą w niesławie.
Dlatego właśnie Rząd powinien udowodnić swoją dobrą wolę wobec ludzi.
Mógłby także zaniechać polityki mówienia „półprawdy” i udowodnić swoje czyste intencje.
            Także rola polityków nie może kojarzyć się z chęcią nadmiernego wzbogacania się. Są to sprawy najbardziej „przysłonięte”, ale nie ma tu złudzeń, zawsze ktoś znajdzie się taki, co zna szczegóły takiej „lewizny”.
 
Aleksander Gudzowaty

KOMENTARZE

 • Żal
  Dochodzę do wniosku, ze Panu nalezy wspólczuć raczej, gdyż Pan ani na jotę nie rozumie w jakim świecie żyje, skoro rozpatruje takie pierdoły i to pod kątem ich być albo nie być.

  Expose Tuska to parodia i należy je wyrzucić na wysypisko śmieci, a nie je rozpatrywać pod jakimkolwiek kątem.

  Sam Pan widzi, że nikt nie chce tego komentować co Pan napisał, bo "Żal prostych słów" jak spiewa Bajm.

  Jak można wogóle rozpatrywać ten słowotok Tuska, który jest zbrodnią przeciwko Polsce i cywilizacji jako takiej.

  Ja nie wiem, czy z Pana artykułów mam się śmiać czy płakać. Doprawdy, nie wierzę, że ktos może być tak niekumaty.
 • @katerina404 03:10:35
  Najważniejsze przesłanie w tzw wielkim expose Tuska jest przekonanie narodu do rezygnazji z jego suwerenności na rzecz Unii europejskiej oraz nawoływanie do wzmocnienia euro. I na co on liczy?

  Że poprą go mega kretyni. No, tych zdecydowanie coraz mniej i daj Boże, aby doszło do ich całkowitego deficytu . Wtedy możemy zacząć budować świat od podstaw. Bez Unii, bez technokratów, nazistów, palantów, złodziei i morderców, bez Brzezińskiego, Rockeffelera i Rotschilda, bez Harrimanów, Bushów, Merkeli i innych padalców.

  A My Polacy z krwi i kości, nie mamy nie tylko zamiaru rezygnować z częsci suwerenności, ale mamy zamiar w pełni ją odzyskać. I mało dosyć nas obchodzą interesy pajacy, stojących za tym bandyckim unijnym tworem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31