Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 0 komentarzy

Blog Aleksandra Gudzowatego

Aleksander Gudzowaty - Blog archiwalny, Aleksander Gudzowaty zmarł 14 lutego 2013 w Warszawie Urodził się 22 września 1938 roku w Łodzi w Polsce. Studia ekonomiczne ukończył na Wydziale Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego z tytułem magistra ekonomii. Dział

Wiosna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W moim lesie wokół domu zaczęła się wiosna. Pierwsze jej oznaki przyniósł silny wiatr, który przez kilka kolejnych dni wyśpiewywał swoje bajanie. Wysuszał ziemię. Pokazały się pierwsze przebiśniegi. Najpiękniej jednak prezentują się pawie.

U samców, utracone w listopadzie pióra, teraz już odrosły.

Tworzą przepiękne wielokolorowe pióropusze. Na razie nieśmiało jeszcze je rozprostowują, ale w kwietniu zaczną się prawdziwe gody. Wówczas pióra rozłożone w wachlarz wibrują, przyciągają samiczki. Na to nie można nie patrzeć, to popis malarstwa. Pawi mamy kilkadziesiąt. Jak przyjdzie ten czas, to nastąpi popis zalotów i dźwięku. Krzyk pawi bardzo mi się podoba. Co prawda, niektórzy uważają, że pawie skrzypią, ale dla mnie to piękny i donośny głos ptaka o książęcym rodowodzie. Pawie wiedzą, że są piękne i właśnie to oznajmiają.

Inne moje zwierzęta także okazują wiosenne ożywienie. Co to jest? Pięknieją w oczach. Śmieszne są szare gęsi. Mam ich osiem, rodzice i szóstka dzieci. Chodzą rzędem, właściwie „gęsiego”. Kaczki także dostają energii i łabędzie i lamy i daniele i mój kochany osioł Ferdynand.
Ferdek, jak gdzieś w oddali usłyszy mój głos, to ryczy pięknym, wydłużonym barytonem.
Teraz przyszła pora na mnie samego. Na moje ożywienie.
Muszę na jakiś czas wyłączyć się i poddać zabiegowi „resetowania”.
Ostatnio jestem bardzo zmęczony. Po chorobie wróciłem do pracy. Także bardzo emocjonalnie działają na mnie moje obowiązki w Jerozolimie.
Przygotowuję, czwartą już, międzynarodową Konferencję naukową w Jerozolimie, poświęconą udziałowi duchowieństwa religii monoteistycznych w kształtowaniu społeczeństw wzajemnie sobie przyjaznych itd., itd. Obowiązków mam bardzo dużo, nie narzekam z tego powodu, przeciwnie cieszę się.
Razem z Fundacją Jerozolimską założyłem Światowe Centrum Tolerancji w Jerozolimie. Jednym słowem, pracy jest mnóstwo. To dobrze.
Na przyszły rok przypada 15-lecie mojej fundacji Crescendum Est - Polonia, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Rozwijaj się Polsko.
To Fundacja dla wybitnie zdolnych, zapewniamy im studia w najlepszych miejscach świata. Mamy wspaniałe rezultaty.
Sponsorowana przez nas młodzież, osiąga szczyty.
Aż dusza się raduje.
Wracając do nadchodzącej wiosny, w podświadomości wyrastają kolejne marzenia.
Żeby ta tegoroczna wiosna była dla Polaków czasem przymierza.
Aż się prosi, ażebyśmy odnaleźli narodową tożsamość.
Tak bardzo męczą te wszystkie walki, agresja, obrażanie się i obrzucanie błotem, niesprawiedliwość i intelektualna płycizna.
Ta agresja między Polakami sprzyja tylko naszym wrogom. Wolą mieć rozhermetyzowane społeczeństwo, wzajemnie zantagonizowane. Zwłaszcza teraz, kiedy w Europie rozdaje się nowe karty i od naszego narodowego wizerunku zależeć będzie zewnętrzna do nas przychylność.
Co dają te awanturki, jaka to przyjemność? Ani to nie dodaje powagi, ani męskości, raczej śmieszy i smuci.
Zawodowi intryganci mają pole do popisu. Wystarczy zręcznie przygotowana intryga i cała Polska wierzy w kłamstwo.
Mało tego, tworzą się obozy zwolenników i przeciwników.
Ta metoda stosowana jest przy wykańczaniu ludzi.
Nikt jakoś nie zwraca uwagi na wiarygodność informacji, byle walczyć, byle dołożyć, itd. itd.
Ci wszyscy ludzie, dający sobą manipulować, nie zauważają, że są obrażani i traktowani jak głupcy, którzy przyswoją każdą „lekturę”, uwierzą w nią, mało tego, przyjmą jak swoją.
Z cech ogólnych, najbardziej szkodliwa jest przeciętność.
To stan błogości, który zamazuje prawdziwe widzenie, skraca horyzont i eliminuje wszelkie ambitne bodźce.
Warto jest wiedzieć, że we wszystkich sprawach, choćby politycznych czy biznesowych, partnerzy szanują tylko ludzi stanowczych i silnych i lojalnych wobec własnego kraju.
Tak tworzy się autorytet międzynarodowy.
Wszelkie plamy na narodowym honorze noszą cechy „targowiczenia”.
O tym wszystkim musimy wiedzieć i przeciwdziałać temu, a w szczególności „Wy, którzy Rzeczpospolitą władacie…”.

KOMENTARZE

 • --- w DWORZE przed wojną -moich dziadków ............
  ---pawie to NIESZCZĘŚCIE !!! dla żydów też
 • Żeby ta tegoroczna wiosna była dla Polaków czasem przymierza.
  na wycieczkę w jedną stronę, tam, gdzie Pan jedzie, powinni udać się wszyscy, co tej Polsce szkodzą i pasożytują na Niej robiąc tutaj swoje interesy założone na początku lat 90. przez szpionów.

  Pytanie.
  Jest/był pan agentem służb?
 • @Wiktor Smol 06:34:23
  Autor tej notki jest w takim wieku że już niewiele pamięta i pewnie nie chce pamiętać. Wychodzi z założenia że co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Za czasów komuny wmawiali nam że kapitalizm to be, ohyda i tym podobne rzeczy że komunizm jest ok tylko są pewne trudności które musimy pokonać i będzie dobrze. Komuna się rozjechała, a oni stali się kapitalistami w jeden dzień. I mają się dobrze.
  Tylko szara brać narodu polskiego patrzy na to i zbiera listy tych
  "obywateli" aby przy okazji załatwić im ostatni "domek".
 • TYLE LAT POLACY ZRZUCALI SIĘ PRZYMUSOWO -Procent od gazu -
  na ten ,,mój las , mój pałac ,moje złote klamki ,moje pawie ,moje szarogęsi ,moje łabędzie ,moje lamy MOJE OSIOŁ "

  Może taki cytat byłby właściwszy ?

  - Wasze przymierza ,Wasze wiosny ,Wasze petycje ,Wasze podpisy ,Wasze demonstracje , a ZYSKI JAK ZAWSZE NASZE ... -
 • ciekawi mnie ten tekst o
  sponsorowaniu studiów młodieży,tak wspaniale się zapowiadającej według szanownego pana ...w świetle ostatniego pana artykułu gdzie wspierał pan Gorbaczowa i Wałesę ,bardzo obawiam się ze sponsoruje pan ludzi typu SŁAWKA SIEROSZEWSKIEGO tego od NOWEJ LEWICY co to ma swoją siedzibę na NOWYM ŚWIECIE w WAWIE...taaaak...NOWY ,WSPANIAŁY ŚWIAT to jest to co nam pan proponuje ??? a może się mylę??? chciałbym ...choć w świetle informacji o pobycie Sławka na krótkich studiach w samym HARVARDZIE to nabieram złych przeczuć co tacy jak pan nam szykują... ale nie takie plany upadały i daj BOŻE aby te pańskie też nie wypaliły...pozdrawiam
 • SŁOWA SŁOWA SŁOWA ...
  ,, Razem z Fundacją Jerozolimską założyłem Światowe Centrum Tolerancji w Jerozolimie. Jednym słowem, pracy jest mnóstwo. "
  ----,, Izraelczycy stosują wobec Palestyńczyków ewidentną politykę likwidacji ich państwa:

  1). Izrael kilkakrotnie anektował terytoria Palestyńskie, tak że teren obecnej Autonomii Palestyńskiej skurczył się do zaledwie 45% obszaru wyznaczonego przez ONZ.

  2). Na anektowanych terenach, podobnie jak w samym Izraelu, prowadzi rasistowską politykę imigracyjną, pozwalając osiedlać się tam wyłącznie genetycznym Żydom.

  3). Jednocześnie z tych anektowanych terenów wyrzucił ich rdzennych mieszkańców, którym odmawia przysługującego im jako uchodźcom wojennym prawa do powrotu, tłumacząc, że nie mogą oni być traktowani jak uchodźcy wojenni, ponieważ tereny, na których żyli, nie stanowią zdobyczy wojennych kosztem skonfliktowanego z nimi państwa, gdyż Palestyna państwem nie jest.

  4). Biorąc pod uwagę, że jednocześnie Palestyny, teoretycznie posiadającej Autonomię w ramach Izraela, Izrael nie uznaje za część swojego państwa, co zmusiłoby go do traktowania jej mieszkańców jak własnych obywateli, jej status jest zupełnie nieustalony, przez co jej mieszkańcy posiadają mniej praw niż mieszkańcy jakiegokolwiek podbitego i zlikwidowanego państwa, którzy musieliby zostać uznanymi albo za obywateli państwa najeżdżającego albo przynajmniej za uchodźców wojennych.

  5). Na posiadających taki nieustalony status terytoriach palestyńskich Żydzi budują kolejne osiedla dla własnych mieszkańców.

  6). Jakby tego było mało, kolejne 15% Autonomii Palestyńskiej anektowali, budując mur odgradzający Izrael od Palestyny w taki sposób, by przebiegał on w poprzek palestyńskich terytoriów. "----


  ---,,Nowy mur, długości 250 km, powstanie na południowo-zachodniej granicy Państwa Izrael. Ma kosztować 1,5 mld dol. Łącznie z murem bezpieczeństwa wokół okupowanych przez Izrael palestyńskich terytoriów Zachodniego Brzegu, który będzie miał 721 km długości i został już wzniesiony w jednej trzeciej, maleńki Izrael zostanie nowocześnie ogrodzony na długości prawie 1000 km. "----


  SŁOWA ,SŁOWA ,PUSTE SŁOWA ...
 • A szanowny bloger nie zauważył, że nie ma Państwa Polskiego?
  Kolejne atrapy rządów (jakże popierane przez Niemcy i Rosję, co jest całkowicie zrozumiałe, bo wróg powinien mieć u siebie bałagan, im większy tym lepiej) i ustawione wybory (medialnie i odpowiednią ordynacją) powodują że tzw. IIIRP ześlizguje się po równi pochyłej w objącia "zatroskanych dużych sąsiadów" ... bliżej nam do rozbiorów, niż umocnienia.
 • Jak można
  wkurzać Polaków tym "lasem wokół domu" czy "pawiami"?
 • @pocztax 20:31:40
  A no można. I to nie jest prostacka zawiść.
  bo nie chodzi o te pawie i las.
  Od 1939 roku rozpoczęła się wymiana elit na na ..... .
  Nową elitę ?
 • @Gudzowaty
  Pan nam tu o lasach i paiach nadaje, śaczy lzy rozpaczy nad Bolkiem, a na świecie się źle dzieje. Na przykład taki organ jak NASA jest niczym innym jak kontynuacją nazistwoskich eksperymentów z II wojny światowej, a nawet przed wojną.

  Podobno projekt "Dzwon-Glocke", miał dotyczyć podróżowania w czasie. Staje się faktem, że USA dziś zajęła miejsce nazistowskich Niemiec, że NASA to nazistowscy naukowcy, szukający możliwości dalszego rozwoju.

  Krótki wprawdzie materiał Darka Kwietnia z Łodzi, ale dostarczający jakże wiele cennych informacji i to zarówno w sprawach prawdy o UFO i szarakach, ale także o nanotechnologii i jej znacznym postępie jeszcze przed wojną, a także o kradzeniu patentów i wykorzystaniu ich jako źródła dużych biznesowych dochodów. Trzy w jednym. Szczególnie materiał o szarakach przejmujący. Po obejrzeniu tego materiału, chyba będzie Pan musiał wziąć coś na uspokojenie, bo jak widać dla Pana świat składa się z dziwnych przypadków i wypadków naturalnych oraz z uczciwych ludzi - Bolków, z pięknych lasów i pawianów. [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ANsufeMt6rc].

  Teraz tak, ten materiał, który wrzuciłam jest informacją niebywałej wagi, gdyż pokazuje, że znane legendarne szaraki, to nic innego jak ludzkie dzieci zmutowane przez nazistów do zadań specjalnych. Krew dla bogów? To oznacza tylko jedno, że obcym potrzebna jest i była nasza krew. To tłumaczy 4 miliony zaginięć bez wieści ludzi na całym świecie rocznie i 1 milion dzieci bez wieści w samych USA. Jeśli skojarzyć to co zrelacjonowałeś z współczesnymi poszlakami, wychodzi na to, że to się dzieje cały czas.
 • @katerina404 18:18:41
  Jesse Ventura “Plum Island”
 • @katerina404 19:54:16
  http://www.youtube.com/watch?v=aC1gV_6aSIA
 • @katerina404 19:54:16
  Wasze gadki szmadki i wykreowanie zwrotu "teorie spiskowe" są też niezłą zasłoną dymna tegio kurestwa. nie ma jak wysmiać prawdę. Jesteście nic nie wartymi, martwymi duchowymi trupami.
 • @katerina404 19:58:05
  Niech Pan liczy jeden mylion, dwa myliony, trzy myliony. Piszę myliony, bo miałam kolegę, który tak własnie liczył. Już nie żyje. Młodo odszedł. A wszystko co prawdziwe wokół nazywa Pan teoriami spiskowymi, a ja mówię, ze to wszystko co Wy sączycie z medió i szmatłogazet to jedna wielka ściema i wulgarne, ordynarne klamstwa.
 • @katerina404 19:58:05
  I jeżeli jest w Panu choć odrobina przyzwoitości, to niech Pan już od dziś zacznie weryfikować swoje poglądy, zamiast zasłaniać się "teoriami spiskowymi". Niech Pan trochę wysili swój umysł powyżej papki medialnej, o ile wogóle ma Pan jeszcze jak mówię, dobre intencje i resztki przywoitości i zdolności anlaitycznego myślenia, poza mamoną.
 • @katerina404 20:11:28
  I niech Pan się teraz zastanowi czym de facto jest Unia Europejska, Unia Państw Afryki i do czego to zmierza. Albo Pan w tym uczestniczy, albo jest Pan idiotą,.
 • @katerina404 20:34:09
  I co Panu te studia dały, jak w najmniejszym stopniu nie rozumie Pan otaczającej nas rzeczywistości, no co? Nic.
 • @katerina404 20:41:44
  Czy Pan wogóle zadaje sobie jakiekolwiek pytania oprócz tego ile Pan zarobi? Czy cokolwek innego w ogóle Pana interesuje, czy tylko czubek własnego nosa? Czy zastanawia Pana czym jest przemysł farmaceutyczny, żywność GMO, ACTA, SOPA, INDECT, a w Ameryce Patriot Act, czy Pan wie z czym się je ród Merowingów i jakie to ma połączenie z religią i Kościołem, zakonem jezuitów i zakonem maltańskim? Co Pan wie tak naprawdę? A czy czytał Pan wywiad z wychowanką Illuminati, a czy Pan wie, ze masoneria i te wszystkie sztucznie i gromadnie utworzone organzacje, lącznie z Caritasem i instytucjami charytatywnymi, mają tez krew i ból na swoich rękach? Co Pan wie do cholery, że śmie Pan pisać o teoriach spiskowych? A czy Pan nie rozumie, że to wszystko ściśle się ze sobą wiąże? I to nie jest przypadek? A czy Pan wie, ze historie piszą wygrani i ze prawdziwa historia jest diametralnie różna od tej zdechłej, fałszywej. Putin o tym wie, to znaczy, że jest odrobinę jednak madrzejszy od Pana, skoro dla Pana wszystko to teorie spiskowe?

  Pan chce nam powiedzieć, ze polityka to czysta gra, a my doszukujemy się w niej brudu? My gdybyśmy się tam chcieli doszukaźć czystości to nie znaleźlibyśmy jej, podobnie jak igły w stogu siana.
 • @katerina404 20:53:37
  "Ta agresja między Polakami sprzyja tylko naszym wrogom."

  Jakim wrogom do cholery? Wrogów to my mamy wewnątrz naszego państwa, a agentury mamy więcej niż śmieci na wysypisku? O jakich wrogach Pan mówi, kogo ma Pan na myśli?

  A tam jak Pan w tym Izraelu siedzi, to przypadkiem nie przyszło Panu do głowy aby zrobić cos pozytecznego dl pakestyny i tych biednych małych dzieciaczków, które co nioc gina w swoich łóżeczkach, albo sa na całe życie okaleczane?

  Nic wartosciowego Pan nie robi nic. Równie dobrze mógłby Pan siedzieć i pierdzieć w stołek, to by było nawet bardziej bezpieczne dla nas.
 • @katerina404 21:29:00
  Z pospiechu i emocji niewyraźnie napisałam. Dla Palestyny co Pan pożyutecznego robi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31